5 nejrychleji hojících se piercingů

V dokonalém světě by jsme si jen vybrali piercing který se nám líbí, rozmysleli kam si ho dáme a pak jako magnetkové naušnice připli. Bohužel tento svět není až tak dokonalý (thanks god :)). Pokud hledáte piercing, který nebude mít za následek půl roku bolestí a mořskou solnou vodu u piercingové dírky každou chvíli tak tady jsou naše tipy na pět nejrychlej uzdravujících se piercingů!

1. Septum piercing & Podkova

Pokud přemýšlíte nad tím mít septum piercing tak to trvá od 1 do 3 měsíců, než se nos kompletně uzdraví.

Není žádným tajemstvím, že tento piercing je velmi oblíben! Při propíchnutí přepážky v nose dochází k propíchnutí jen tenkého kousku pokožky jež si s stěží všimnete. 

2. Piercing v jazyku a ve rtu

U jazyku trvá hojení 3 až 4 týdny, rty trvají 2 až 3 měsíce.

Orální piercing v jazyku, banánky pod jazykem a piercing ve rtu a dokonce i samotné rty jsou jedny z nejrychleji hojících se částí těla! Ústa přichází do styku s mnoha bakteriemi, během jídla, kouření, pití atd..to způsobuje že tělo se brání a tím se rychleji uzdravuje.

3. Piercing v obočí

Zahojení piercingu v obočí trvá 6 až 8 týdnů.

Je zajímavé že piercing obočí je technicky povrchoví piercing který je v našem top 5. Zatímco jiné povrchové piercingy trvají od 6 měsíců do roku léčení, u piercingu obočí to trvá jen týdny.

4. Piercing v ušním lalůčku

Hojení ušního lalůčku trvá od 4 do 8 týdnů.

Tento druh piercingu je úplně nejrozšířenější. Ušní lalůčky mají propíchle všechny věkové kategorie a většina z nich je má jen na různé naušnice a obyčejné piercingy.

Pokud si vybíráte piercing, buďte opatrní a snažte se vyhnout pochybným obchodům, které nabízejí často velmi levné (a často nepříjemné) piercing do ucha. Pokud se zraníte nebo dostanete infekci, doba léčení bude trvat daleko déle.

5. Genitální piercing

Genitální piercing je velmi choulostivá část těla na zotavení trvá od čtyř týdnů až do devíti měsíců v závislosti na pozici piercingu.

V průměru piercing ženských partyjí trvají méně času, než to trvá s piercingem pro mužské pohlavní orgány.

Asi nejrychlejší hojení je u vnitřních pysků asi (4-6 týdnů), klitoris a v kůži nad klitorisem (4-6 týdnů),  ve spodní části vaginy "fourchette"(6-8 týdnů)  princezna Albertina (4-6 týdnů).

Pro muže je nejrychleji hojící seí piercing je princ Albert (6-8 týdnů), "Frenum" (6-8 týdnů), "Scrotum" (6-8 týdnů), "Guiche" (8-10 týdnů), "dydoe" (8-12 týdnů) a Předkožky (8-10 týdnů).

Je jasné že pokud oddělím každý genitální piercing do své vlastní kategorie, tak by nám zabraly všechny pět slotů pro rychleji uzdravující se piercing!

Všechny uvedené léčebné časy jsou jen odhady. V reálu to není vždy tak jednoduché a ve skutečnosti se může lišit v závislosti na vlastním léčebném procesu a hlavně dle vašeho těla. Například kožní implantáty mají větší šanci dostat se na oblečení a podrážděním můžete způsobit to že hojení trvá déle.