Existuje mnoho různých typů plugů a tunelů do ucha pro roztáhlé uši, z nichž každý vyžaduje různé způsoby vkládání. Někteří lidé upřednostňují jeden styl plugu do ucha nad jiným.

Níže naleznete seznam různých typů plugů a tunelů, které jsou k dispozici, a stručný popis toho, jak se navzájem liší.

Plugy a tunely s O-kroužky

Plugy a tunely do ucha, které vyžadují O-kroužky, mají často jednu tloušťku v plugu nebo tunelu, které lze snadno zasunout do uší. Plug nebo tunel je pak zajištěn na místě v uchu pomocí takzvaných O-kroužků. O-kroužky jsou malé gumové kruhy, podobně jako pryžové pásky, které se zasouvají na každý konec ušního plugu nebo tunelu.

Klady:

- Snadné vkládání do nově roztáhlích uší.
- Často levnější než sedlové plugy a tunely.

Nevýhody:

- O-kroužky mohou spadnout, pokud nejsou správně zajištěny, což znamená, že riskujete, že vaše plugy nebo tunely do ucha vypadnou a vy je ztratite.

- Pokud ztratíte O-kroužek a nemáte náhradní, nemůžete nosit ani plug nebo tunel, protože nemůžou být zajištěny v uchu správně.

- O-kroužky mohou způsobit, že někteří lidé mají  alergické reakce jelikož nejsou přírodním materiálem

Jednoduchý plug do ucha s O-kroužkem

Plugy nebo tunely s jedním výřezem mají jeden konec, který je rozšířen, což znamená, že je větší než zadaná velikost plugu nebo tunelu. To znamená, že nemůže lehce vypadnout. Druhá část plugu nebo tunelu bude mít správnou velikost a bude vyžadovat O-kroužek na zadní straně za uchem, aby zajistil plug nebo tunel na místě v uchu.

plugy do ucha s kroužkem

Klady:

- Snadné vkládání
- Pouze 1 O-kroužek potřebný k zajištění plugu nebo tunelu do vašeho ucha.
- Je méně pravděpodobné, že ztratíte plug nebo tunel ucha, protože máte jen jeden O-kroužek.

Nevýhody:

- O-kroužky mohou spadnout, pokud nejsou správně zajištěny, což znamená, že můžete riskovat, že     vaše plugy nebo tunel vypadnou a ztratíte je.

- O-kroužky mohou způsobit, že někteří lidé mají alergickou reakce protože nejsou z přírodních materiálu.

Plugy a tunely s dvojitým okrajem

Dvojitý okraj u tunelu jsou často známý jako "sedlový" a mají na zadní a přední straně plugu o něco větší okraj než je ve středu. To znamená, že pokud objednáváte například tunel nebo plug o průměru 16 mm, přední a zadní část bude pravděpodobně asi 17 mm, přičemž střední část bude 16 mm, takže po vložení do ucha nebude vypadavat.

Plugy s dvojitým okrajem nevyžadují O-kroužky kvůli rozšířeným koncovkám, ale mohou být obtížně vkládány (zvláště do nově roztažených uší.) Nedoporučuje se nosit tento druh plugu, dokud se ucho zcela nezahojí.

tunel do ucha s dvojitym okrajem

Klady:

- Nevyžadují se žádné O-kroužky, což znamená, že je méně pravděpodobné, že vaše plugy nebo tunely do ucha vypadnou.

- Jsou často vyrobeny z organických materiálů, jako jsou dřevěné tunely do ucha, buvolí roh, kosti a drahé kameny, které jsou mnohem lepší pro zdraví vašich uší.

Nevýhody:

- Může být poněkud obtížnější vkládat kvůli "rozšířeným" koncům.

Plugy a tunely do ucha šroubovací

Šroubové plugy a tunely jsou vyrobeny ze dvou kusů, které se jednoduše přišroubují a tvoří plug nebo tunel do ucha.

Jednoduše odšroubujte zadní část plugu nebo tunelu, snadno jej zasunete do ucha a znovu jej přišroubujte.

Tunel do ucha šroubovaci
 

Klady:

- Často mají větší okraje na přední a zadní straně, což zvětšuje vaše roztažené ucho.
- Jsou velmi lehké, protože plugy jsou často duté.

Nevýhody:

-Často se vyrábějí z akrylových tunelu jiných umělých materiálů, které nejsou tak dobré pro vaše celkové zdraví uší jako přírodní materiály, jako jsou dřevo, buvolí roh, kosti a polodrahokamy.

- Jelikož jsou šroubové, můžete po delším používání zničit závit, což znamená, že může být obtížné je znovu zašroubovat.


Celkově neexistuje žádný správný nebo špatný plug nebo tunel pro vaše uši ... Je to čistě na míru osobní preference a cokoliv chcete dosáhnout s vašími šperky :).