Rostoucí bříško, otékající kotníky, žádné mejdany, alkohol ani kouření… v těhotenství na tebe čeká spousta změn a odříkání. Máme pro tebe ale skvělou zprávu. Svého piercingu se vzdávat nemusíš.

Mýty vs fakta

O piercingu v pupíku v době těhotenství koluje spousta pověr. Už jsi slyšela, že poškozuje plod, anebo způsobuje strie? Většina mýtů se nezakládá na pravdě. Vznik strií je daný geneticky a piercing na něj nemá žádný vliv. Nemusíš se obávat ani ohrožení svého zdraví nebo zdraví miminka. Piercing je uložený v kožní řase, proto nemůže plod jakkoliv ovlivnit. Velikost piercingu je ale třeba přizpůsobit rostoucímu bříšku, aby nedošlo k poranění piercingové dírky a infekci.

Plánování těhotenství

Pokud o piercingu teprve uvažuješ, pamatuj na delší dobu hojení. Jestli plánuješ brzy otěhotnět, raději nech zkrášlení svého bříška na později. Rána po vpichu zpočátku hnisá, takže by sis v těhotenství přidala zbytečné starosti. Hojení piercingové dírky se v krajním případě může protáhnout i na rok a déle.

Piercing pro těhotné

Až začne tvé bříško růst, pravděpodobně přijde čas vyměnit starý šperk za těhotenský piercing. Vyrábí se speciálního hypoalergenního materiálu, který je velmi pružný a dá se také libovolně zkracovat.

Určitě tě potěší, že existuje spousta designů a vzorů určených speciálně pro nastávající maminky. Co třeba ozdobit bříško šperkem ve tvaru dětských nožiček nebo roztomilého dudlíku? Pokud miminkovským vzorům nefandíš, můžeš zůstat u klasického designu s kamínkem nebo kuličkou.

Po porodu

Po porodu se můžeš vrátit ke klasickému piercingu, který jsi nosila před těhotenstvím. A pokud se ti piercing v pupíku přestane líbit, jednoduše ho vyndáš.