Piercing v jazyku je provokativní a neobyčejně sexy. Pořídit si ho vyžaduje notnou dávku odvahy. Pokud rád(a) plaveš proti proudu a nechceš splynout s davem, takhle ozdoba skvěle dokreslí tvou osobnost.

 Šperk s příchutí erotiky a tajemna

Pokud mají piercing v jazyku i tví kamarádi, možná ti potvrdí, co se o něm povídá a to že zvyšuje kvalitu orálního sexu. Tvůj partner to jistě dokáže náležitě ocenit. A kdo vyzkoušel líbání s piercingem, už by neměnil!

Narozdíl od piercingu do nosu, obočí, brady či jiného viditelného místa, je ozdoba v jazyku tajemně ukrytá. Dozví se o ní jen ti, kterým chceš poodhalit roušku svého tajemství.

Co tě může zaskočit?

Nebudeme ti lhát, propíchnutí jazyka není bezbolestné. V profi salonech ale vědí, jak postupovat, aby byl vpich co nejméně bolestivý a rychlý. Proto se nikdy nesnaž propíchnout jazyk vlastními silami. Kromě velké bolestivosti a nepovedeného vpichu by ti navíc hrozilo zavlečení infekce.

Několik dní bude tvůj jazyk bolestivý a oteklý. Můžeš mít problém s jídlem a mluvením. Polévky, smoothie nebo kaše jsou pro první dny ideální stravou. Dokud se rána nezahojí, neměl(a) bys kouřit ani pít alkohol. Vhodné není ani líbání nebo pojídaní kyselých a velmi slaných jídel. Důsledně musíš dodržovat také ústní hygienu. Doporučuje se vyplachování úst minimálně 4-5 x denně.

Pamatuj, že pokud ti ještě nebylo 18, mohou tatérské a piercingové salony vyžadovat souhlas tvých rodičů.

Zajímavé alternativy piercingu

Máš strach z bolesti a delší doby hojení? Potom můžeš přemýšlet o jiných alternativách. Co třeba piercing do nosu nebo piercing do pupíku? Mrkni na náš blog, kde najdeš spoustu dalších inspirací.