Co je Mikrodermal?

Mikrodermal nebo také nazýván Dermální piercing nebo bodový piercing, je piercing, který leží na jakémkoli plochém povrchu těla a je držen na místě pomocí kožní kotvy, která je instalována pod kůži. Obyčejné tělové piercingy mají vstupní a výstupní dírku pro daný piercing, ale v kožním piercingu, šperky jsou uloženy na povrchu a jsou zajištěna kotvou, která je zakotvena v kožní vrstvě (pod kožní tkání). To dodává vzhled malých kuliček na povrchu kůže.

Tento typ dermálního piercingu je dnes velmi oblíbený, protože může být umístěn téměř na jakémkoli plochém povrchu těla, což umožňuje vyzdobit oblasti, které jsou obtížné propíchnout klasickýmy piercingy.

Můžete vytvářet vzory pomocí několika mikrodermálů, nebo můžete také připojit ozdobu, která je oblíbená u dermálních piercingů. Možnosti přizpůsobení jsou nekonečné!

Jak se aplikuje mikrodermal pod kůži?

Pokud jste zcela nový v tomto typu modifikace těla, pak jste jistě zvědaví, jak dermální piercing funguje.

Tento piercing vztoupí do těla pod kůži a pak se drží na místě s kotvou, která je vložena pod povrchem kůže. Buď jehla nebo kožní děrování slouží k odstranění malého kusu vaší tkáně, což vytváří malou dírku v kůži. Poté se do oblasti vloží kožní kotva se zakulacenou nebo kulatou hlavičkou. Pak už jen našroubovat šperk na závit na kotvě a je to :)

Mikrodermal aplikovaný s jehlou

Aplikace dermálního piercingu pomocí kožní jehly je podobná jako u běžných piercingových postupů, ale jehla vytváří pouzdro ve tvaru písmene L v kůži namísto jen díry.

Proces:

- Oblast je sterilizována pomocí chirurgického hadříku.
- Oblast je označena inkoustem pro přesnost.
- Jehla se jemně zasune do pokožky a pak se vytáhne. (Tím vznikne kapsa nebo pouzdro, do něhož - --- bude vložena dermalová kotva.)
- Použitím kleští vložte základní desku kotvy do díry nebo kapsy, která byla vytvořena dříve. Kotva je --- zasunuta až je úplně pod kůží a rovnoběžná s povrchem.
- Šperky se pak jen šroubují na hlavu závitu. Někdy jsou šperky připojeny před zahájením procedury.

Poznámka: Použité jehly musí být speciálně vyrobeny pro piercing nebo lékařské procedury. Výběr vhodné velikosti jehly závisí na umístění piercingu a anatomii pokožky klienta.

Dermální piercing s kožním děrováčkem

Když se kožní piercing provádí děrováčkem, vnitřní dírka je vytvořena jiným způsobem.

Při použití jehly se dírka vytvoří oddělením pokožky, ale při použití dermálního děrovače se dírka vytvoří odstraněním trochu tkáně. Podkladová deska, kotva a šperk jsou pak vloženy.

Mikrodermální piercing se běžněji provádí pomocí dermálního děrování, protože děrováček je méně bolestivý. Je také bezpečnější než jehla, protože má ochranný mechanismus, který zabraňuje tomu, aby se piercing dostala příliš hluboko pod pokožku.

Poznámka: Použití dermálních děrováčků od jiných než zdravotnických pracovníků není na některých místech legální.

mikrodermal piercing

Jaký je rozdíl mezi surface piercingem a kožním piercingem?

Většina lidí používá termíny podkožní piercing a povrchové piercing, což znamená totéž, ale obvykle když se lidé odvolávají na povrchové piercing, mluví o piercingu z činky, které sedí na povrchu kůže.

Na rozdíl od konvenčních dermálních piercingů (mikrodermálních implantátů) jsou povrchové piercingy (transdermální implantáty) invazivnější a mají vstupní a výstupní bod. Namísto toho, aby šperky byly ukotveny kotvou, je do tkáně vložena činka, takže oba konce činky vyčnívají z kůže, zatímco střední lišta sedí pod kůží. Chcete-li surface piercing, piercer stlačí kůži a propíchne ji jehlou pro vytvoření cesty.

Jakto že mikrodermal piercing zůstane na místě?

Podkožní kotva má základnu, která drží mikrodermální šperk v úhlu 90 stupňů. Tato základna má v sobě dírky (některé malé a některé velké). Jak je kotva umístěna pod kůží, pokožka se začne hojit kolem kotvy a nová kůže se rozrůstá přes otvor a připevní se k pokožce na druhé straně. Protože kůže roste skrz otvor, kotva by měla zůstat na místě, aniž by se pohybovala.

Riziko odmítnutí mikrodermálního piercingu vaším tělem


Ze všech typů piercingu jsou dermální piercing nejvíce náchylné na odmítnutí vaším tělem. To znamená, že než se kůže rozroste kolem šperku, tělo se bude proti "cizímu předmětu" bránit tím, že posune klenoty blíže k povrchu kůže až do úplného odstranění.

Kožní implantáty představují vysoké riziko odmítnutí, protože nemohou proniknout hluboko do kůže. Čím blíže piercing ke kůže je, tím věčí šance že tělo tento piercing vytlačit ven.

mikrodermal piercing

Jak udržet mikrodermál na místě a zabránit vypadnutí?


Bohužel těla některých lidí vše odmítnou, takže pokud se jednou setkáte s odmítnutím vašeho mikrodermalu a nebo jiného piercingu, je pravděpodobné, že se to stane znovu. Tímto trikem můžete minimalizovat šance na odmítnutí vašeho piercingu:

Vyberte oblast na těle kde nedochází k velkému namáhání pokožky. Umístění, kde jsou nejpravděpodobněji odmítnuty piercingy, zahrnují hrudní kloub, kdekoli na obličeji, na šíji a v oblasti hrdla. Zadní část nebo stehna jsou oblasti, které jsou nejméně pravděpodobné, že piercing odmítne, protože je na nich více kůže.
Zkuste použít titan nebo niobium spíše než nerezovou ocel. 

Typy mikrodermálních šperků

- Kožní kotvy: Existují dva typy kožních kotev. Tam je flat-footed kožní kotva a kulatá základna odrůdy. Nohy jsou bezpečnější, protože noha je šikmá, takže je méně pravděpodobné, že vyskočí přímo z kůže.

- Dermal Tops: Toto je šperk, který je přišroubován na horní část kotvy. To lze změnit. Obvykle se vrták prošroubuje a odšroubuje mikrodermální čep, protože vyžaduje pečlivé manévrování. Pokud nechcete projít problémem vidět piercer pokaždé, když chcete změnit, zkuste získat magnetický vrchol.

- Barbells: Micro barbells jsou výhodné pro povrchové piercingy, které mají vstupní a výstupní bod na povrchu pokožky.

- Skin Divers: Kůň potápěč má na špičce špičatou základnu a šperky. Chcete-li vložit, průbojník dělá biopsie punč k vytvoření vaku, kde základna bude sedět. Jakmile kůže léčí, šperky nemohou být zaměněny.

- Kovy: Titan nebo anodizovaný titan: To je nejbezpečnější alternativa pro osoby s citlivou pokožkou. Je nejméně pravděpodobné, že způsobí podráždění. Anodizovaný titan je jakýkoliv kov, který je potažen titanem

- Chirurgická ocel z nerezové oceli: Jedná se o nejoblíbenější materiál používaný pro tělo šperky. Je to bezpečné, ale existuje šance, že to může způsobit podráždění. Niobium: Jako titan, niob je hypoalergenní a nekorozivní.

Doba léčení

Doba léčení je jeden až tři měsíce, ale v závislosti na místě může trvat déle. Během této doby je důležité chránit piercing před tažením, pohybem okolo nebo náhodným odstraněním. Piercing může být chycen na oblečení nebo ručníky, proto je třeba věnovat pozornost při sušení těla. Tkaniny s malými otvory by neměli být používány.

Dodatečná péče

Po aplikování piercingu ve studiu je oblast pokryta Band-Aid nebo jinou dezinfekcí po dobu několika dní. Poté byste měli oblast vyčistit domácím roztokem mořské soli asi dvakrát denně. Tento roztok připravíte takto: Rozpusťte ¼ čajové lžičky neizodované soli v jednom šálku teplé vody a použijte čistý bavlněný hadřík, na pokrytí piercingové oblasti. Můžete také stříkat tento roztok na piercing. Jemně osušte plochu tkaninou nebo papírovou utěrkou pomocí jemného pohybu. Při každém čištění propíchnutého místa musí být použita nová tkanina nebo papírový ručník, protože používané utěrky a tkáně mohou hromadit nečistoty a bakterie, které způsobí infekci.


Nepoužívejte klasické mýdlo. Je v pořádku, pokud se při sprchovací dostane mýdlová voda, ale neaplikujte mýdlo přímo do oblasti. Každou chvíli můžete na plochu pomocí bavlněného tamponu nanášet zředěný olej z čajovníku. Olej z čajovníku je přirozeně protiplísňový a antibakteriální, ale nepoužívejte jej nadměrně, protože může být velmi suchý. Vytváření strupu je normální. Neměli byste se pokušet o jeho odstranění silou. Jednoduše jej vyčistěte pomocí fyziologického roztoku, abyste oblast udrželi bez bakterií.
Postupujte podle těchto pokynů opatrně, abyste zkrátili dobu hojení. Pokud jste neopatrní, vytvoří se infekci, která prodlouží proces hojení.

Odstranění mikrodermálního piercingu

Pokud se rozhodnete že chcete odstranit váš mikrodermal piercing, měli byste se obratit na pomoc od profesionálního piercera. Neodstraňujte ji doma sámi.

Existují dva způsoby odebrání:
Plocha piercingu se jemně masíruje, aby se kotva uvolnila z jeho místa. děrováčkem otočí kotvu, aby porušil kůži a umožnil její odstranění.
Pokud je piercing starý, může být obtížnější jej odstranit, protože tkáně mohly růst na ploše desky. V takovém případě bude potřebova provádět malý řez pomocí skalpelu nebo použije pinzetu. Anestetika může být použita k minimalizaci bolesti. Měli byste očekávat jizvení.

Kritická rizika pro piercing

Poškození tkáně:

Primárním rizikem dermálního piercingu je poškození tkáně, zvláště když piercing provádí osoba, která není odborníkem na úpravu těla. Dermální vrstva obsahuje nervy a krevní cévy, které mohou být poškozeny pokud piercing není správně nainstalován. Je-li piercing instalován příliš hluboko do pokožky, může dojít k tažení vrstev pokožky, což způsobuje zablokování. Pokud je piercing příliš mělký, může být tělem vypuzen ven. Během léčby je důležité vyhnout se zkroucení nebo tahání implantátu nebo zachycení na oděv nebo ručníku.


Infekce:

K infekci může dojít, pokud není použito sterilizace nebo pokud není piercing pravidelně čištěn. Infekce hlubších vrstev kůže a tuku, nazývaná celulitida, může být způsobena vzduchem přenášenými bakteriemi, které infikují piercingovou polohu během postupu. Symptomy infekce zahrnují zánět okolí, zarudnutí, vyrážku, hnis a / nebo bolest. Pokud se u Vás objeví tyto příznaky, okamžitě vyhledejte svého lékaře. Mohou být podávány antibiotika.

Jizva:

Při odstranění šperků nebo po odmítnutí může dojít k zjizvení kolem oblasti. Pro snížení jizvy udržujte oblast čistou a zvlhčuje jemným olejem, jako je jojobový olej. Pokud se již objevila hluboká, trvalá jizva, možná byste mohli minimalizovat vzhled jizev pomocí kožních výplní s kyselinou hyaluronovou, které jsou podávány licencovaným profesionálem.

článek je licencován dle GFDL a CC-BY-SA 3.0