Druhy dřevěných plugů do ucha

Plugy do ucha mohou být vyrobeny z různých materiálů, od oceli přes akrylát až po sklo. Ale na rozdíl od těchto moderních materiálů, plugy ze dřeva byly používány po stovky let. A není to pro nic za nic. Dřevo je lehké a porézní, což dovoluje plugu dýchat při nošení. To přispívá k zdravějšímu a příjemnějšímu nošení tohoto piercingu. Nejenom, že dřevo je zdravým a přírodním materiálem, je také vizuálně přitažlivým. Jeho přirozený odstín a krása jsou velmi oblíbeny mezi milovníky plugu do ucha. Existuje mnoho různých typů dřeva, nejčastějšími pro plugy jsou : SONO, ebenové dřevo, tzv. krokodílové dřevo, palmové nebo kokosové dřevo, teakové dřevo, tamarindové dřevo, třešňové dřevo, SABA, jackfruitového dřeva atd. Může se zdát, že dřevo může být velmi podobné. Naopak, tyto 10 základních typů jsou od sebe hodně odlišné. Stačí, když se podíváte na každý druh zvlášť, tak si uvědomíte jak jedinečné tyto dřeva mohou být.

Dřevo SONO

Toto dřevo pochází z Indie, ale i tam je použití toho dřeva v řezbářství spíše vzácné. Důvodem je, že tento strom potřebuje nejméně 200 let, aby vyrostl dostatečně velký na to, aby mohl být použit. Dřevo má jemně světlé a tmavé pruhy procházející bohatou tmavou čokoládovou barvou. Přestože textura tohoto dřeva je ostrá a hustá, může být tvarována do velkolepých tvarů a návrhů. Jeho povrch po řezbě je hladký a lesklý, téměř jako by to vůbec nebylo dřevo. SONO je ceněno pro jeho kvalitu a jeho vlastnosti. Tento konkrétní typ dřeva má málo viditelných pruhů. Má také velkou hustotu.            

 Dřevo SONO

Dřevo ARENG

Toto dřevo je jemně tvarovanné a má velmi hladkou povrchovou úpravu při leštění, což je důvodem k použítí jako ozdobné plugy. Pochází z palmy Gomuti rostoucí v Indonésii. Už staří Egypťané používali toto dřevo pro některé z jejich nejznámějších řezbářství. V mnoha ohledech se toto dřevo podobá ebenovému dřevu ale také černým akrylátovým a černým ocelovým produktům, které se v posledních letech staly velmi populární. Možná to je to, co zvýšilo popularitu dřeva jako materiálu pro plugy a tunely do ucha.

Dřevo ARENG

 

Sekvojové dřevo alias REDWOOD

Slavné a staré stromy především z Kalifornie které dosahují  mohutných 116 metrů na výšku, což jsou asi dnes nejvyšší stromy vůbec. Představte si mrakodrap s 34 patry a získáte představu o tom, jak vysoké tyto stromy jsou. Sekvojové dřevo, které je řezáno a používáno pro velké množství různých účelů, má atraktivní zrnitou strukturu a je přesně barvou, po které se jmenuje: příjemný tmavě červený odstín. Zatímco plugy z červených dřevin nemusí být velmi výjimečné, vědět, o jaké historické dřevo se jedná, rychle získá mnoho lidí k nákupu plugu nebo tunelu do ucha.

Dřevo redwood

 

Dřevo Crocodile Wood

Krokodýlové dřevěné plugy do ucha jsou krémově béžové barvy, jedná se o jeden z nejlehčích odstínů pro dřevěné plugy do ucha. Zrna tohoto dřeva nejsou příliš výrazná (některé kusy mohou mít úzké, tmavé pruhy), ale to slouží jen jako připomínka názvu tohoto druhu dřeva: "panggal buaya", který doslovně znamená "krokodýlí zuby" v Indonéštině. "Krokodýlí zuby" ukazují na zubovité knoflíkové výčnělky, které pokrývají kmen tohoto stromu, a to je to, o čem je strom známý v nížinách Filipín a Indie. Toto dřevo je také někdy nazíváno jako slonovinové dřevo kvůli podobě barvy a hladké povrchové úpravě. Je to lehké dřevo a středně tvrdé, je také zajímavé v tom, že někdy má ohromující odstín fialové.

Dřevo krokodil

 

Palmové & Kokosové dřevo

Palmové a kokosové dřevo se vyznačují tvrdým dřevem. Tyto stromy rostou jen v teplejších klimatických podmínkách světa. Používá se jako alternativa šetrná k životnímu prostředí vůči jiným tvrdým druhům dřeva. Kokosové dřevo má jedinečnou robustní strukturu, která dodává příjemnému vizuálnímu efektu barvy dřeva. Barva - nebo vlastně barvy - jsou atraktivní kombinací tmavých a lehkých pruhů, které mají tendenci střídat sporadicky a vytvářet snadno rozpoznatelný vzor. To samozřejmě přitahuje vyrobce pro dřevěné plugy do ucha a tunely, protože výrobky vyrobené z tohoto dřeva jistě zaujmou.

Kokosové dřevo

 

Dřevo SAWO

Tento druh dřeva pochází ze stromu Sapodilla který roste v teplém a vlhkém jižním Mexiku, Střední Americe a Karibiku. Tento strom je ovocný. Sapodilla má nádherné dřevo, zářivý hnědý odstín s jemnými červenavými odstíny. Tmavě hnědé pruhy často prolínají dřevo a dodávají brilantní strukturu. Dřevo sawo lze díky své hustotě ručně vyřezat do mnoha různých tvarů. To umožňuje, aby na trhu existovala velká škála plugu do ucha vyrobených z tohoto dřeva.

SAWA dřevo

 

Týkové dřevo

Obecně Týkové dřevo je velmi odolné proti rozpadu i hmyzu, je to jeden z nejdůležitějších typů dřeva na trhu, který se používá pro robustnost v nábytku, exteriéru, dýhování, řezbářství a také stavbě lodí. Z tohoto důvodu se dřevo používá také pro masky a sochy na Jávě, vyřezávané panely na Bali a pro různé další věci, zejména ve svých domovských oblastech: Indie, Barma a Thajsko. Obvykle se snadno vyřezává, i když se jeho tvrdost může lišit. Dřevo má také řadu odstínů: od lehkého, zrnitého vzhledu až po hladší, tmavší povrch.

 Tykove dřevo

Dřevo Tamarind 

Tento druh dřeva pochází z Afrického stromu, dnes jsou tyto stromy pěstovány účinně v jižní Asii a Mexiku. Jak název naznačuje, tento druh stromu produkuje ovoce, ale jakmile se sklízí, může být dřevo použito pro cokoli od nábytku až po šperky jako jsou samozřejmě dřevěné tunely do ucha a plugy. Tamarindové dřevo je podobné dřevu SONO ve vzhledu zrna, je ale trochu tmavší barvy: tmavá čokoláda. Zatímco jeho struktura je přirozeně robustní, tento typ dřeva je obvykle leštěn do hladka pro většinu jeho použití.

Dřevo tamarind

 

Třešňové dřevo

Třešnové dřevo je velmi oblíbené, tyto stromy s jejich krásnými květy a lahodným ovocem jsou oblíbeny nejen v Evropě ale po celém světě. V Americe se toto dřevo se používá k výrobě nábytku. Třešnové dřevo je známé svým neutrálním a příjemným červenohnědým odstínem a robustností. Díky své obdivované barvě a jemnému zrnu se často používá k výrobě šperků. Co také dělá tento typ dřeva tak populární je jeho povrchová úprava, která je typicky velmi hladká, což činí velmi pohodlný nábytek stejně tak jako plugy a tunely do ucha.

 Třešnové dřevo

Dřevo SABA

Tento druh dřeva pochází ze střední a jižní Ameriky kde roste v bažinách, Saba dřevo je unikátní v tom, že má neuvěřitelně hladký povrch a velmi živé hnědé barvy, tento typ dřeva není příliš populární, ale je stále velmi hezký na pohled, obzvláště když je vyřezáván do složitého designu. Používá se především pro výrobu šperků nebo jako pokojové rostliny, stromy Saba jsou známé tím že mají nepatrný pruh, který může být buď světlejší nebo tmavší než obvyklý odstín.Tyto stromy jsou také známé jako maabarské kaštany, guianské kaštany a jsou často komerčně prodávány jako "strom na peníze".

Dřevo saba

Dřevo ZEBRA

Ty stromy jsou známy pro jejich velký růst jak v střední Americe a střední Africe. Podobně jako vzor zebra (černé pruhy na bílém pozadí), ohromující zrno tohoto dřeva činí překvapivě skvělou volbu dřeva pro plugy do ucha. Zatímco někdy rovná, někdy nerovná zrna mohou vypadat nepředvídatelně, je skutečně snadné vyřezávat do dokonalého tvaru. Samotné dřevo je velmi silné a stabilní, i když jeho slabostí je jeho vyšší citlivost na vlhkost než jiné druhy dřeva. Pokud ho však silně vzleštíte a dobře pečujete, tak vám dřevo dělá velkolepou volbu pro jakýkoli druh přírodních plugů nebo tunelů do ucha.

Dřevo zebra

Dřevo Jackfruit 

Dřevo Jackfruit je částečně z jihovýchodní a jihovýchodní Asie, tyto stromy jsou původně z jihozápadních deštných pralesů Indie. Stromy jsou také známé tím, že nesou jedny z největších plodů, které mohou vážit až 80 liber (36 kg). Vzhled dřeva je také neobvyklý, má hrubou strukturu a poněkud hluboké zrno. Tyto vlastnosti zpravidla dávají velký potenciál pro výrobu plugu do ucha, a to jak zepředu, tak zezadu, díky neuvěřitelnému zrnu. Tyto hluboké zrna umožňují uchu dýchat kůži, což nejen eliminuje zápach, ale také snižuje pravděpodobnost jakéhokoli druhu infekce.

 Dřevo jaickfruit

 

 V našem eshopu nejdete různé druhy dřevěných plugů do ucha zde https://www.piercing-factory.cz/cs/161-organic-plugy

 V našem eshopu nejdete různé druhy dřevěných tunelů do ucha zde https://www.piercing-factory.cz/cs/165-tunely-drevene-a-kamenne