Jak to funguje s roztahováním ucha

Nic nevypadá víc cool než roztáhlé ušní lalůčky s originálním plugem nebo tunelem, je však potřeba pečlivě roztáhnout ucho na průměr který chcete, pokud to uspěcháte může te si způsobit ošklivou katastrofu. Jak si teda bezpečně natáhnete uši?

Běžně používaný termín je "roztahování ucha", pokud tomu říkáte jinak tak to nevadí, roztáhlé ušní lalůčky vypadají skvěle na všech, ať jste muž nebo žena.

I když je roztahování forma tělesné úpravy, roztahování je neškodné a zábavné, pokud to však uděláte správně. Je to většinou otázka času, takže byste neměli spěchat bez ohledu na to, jak jste dychtiví a nemůžete se dočkat mít 25mm plug do ucha :)

Roztahování je zábava, volba roztahovat vaše uši není v žádném případě malé rozhodnutí. Proto ještě před začátkem pořádně promyslete co a jak protože po určitém stadiu roztahování cca 10mm a víc se vám ucho už nevrátí do původního stavu.

Kdy už se vám uchu nezatáhne zpět?

"Bod bez návratu" je bod, ve kterém se roztáhlé ucho nikdy navrátí zpět na původní velikost. Pro většinu lidí je to 5-6mm (viz převodní tabulka měřidel níže), ale pro vás může být klidné méně nebo více - je to velmi individuální záležitost. To znamená, že jediným způsobem jak ucho zacelit by byl chirurgický zákrok.

Pokud už od začátku víte, že roztáhlé ucho jednoho dne bude v určitých aspektech vašeho života nevhodné, neroztahujte ho.  V dnešní době jsou na trhu tzy fake plugy pro které vám stačí obyčejná piercingová dírka.

Jizvení z piercingu

Jeden z důvodů, proč se roztáhlé ucho nemusí zcela zacelit, je tzv jizvení, což je způsobeno příliš dlouhým roztahováním nebo vložením příliš velkých piercingů.

K rankám dochází pod kůží, kde nemůžete vidět, co se děje - ale můžete to cítit. Pokud cítíte bolest, zastavte roztahování, vložte zpět své menší piercingy a počkejte měsíc, než budete pokračovat v dalším roztahování.Dalším problém může nastat, že jizvy na tkáňi můžou způsobit obtížnost nebo téměř nemožné další roztahování ucha.

Jak zabránit tvorby těchto jizev v uchu je snadné. Musíte jen dbát na pomálé roztahování což je cca 1mm za měsíc.

Co potřebuju na roztahování ucha?

- Roztahovák do ucha: je piercing kuželového tvaru, je dlouhý až 6cm a můžeme ho mít z materiálů jako akrylát, ocel, titan, dřevo nebo FIMO.

- Tunely do ucha a plugy do ucha - jsou klasické piercingy pro roztáhlé uši, ihned po roztáhnuti se doporučuje nepoužívat organické materialy alespon po dobu 3 týdnů. Přes všechna doporučení však mnoho lidí začíná s dřevěnnýma plugama do ucha a nemají žádný problém.

- Antibakteriální mýdlo

- Solnný roztok

- Jojoba oil (obyčejný rostliný olej stačí)

ZAČÍNÁME: Propíchnuté ucho

Než začnete přemýšlet o roztahování, musíte si nechat propíchnout uši. Jednoduše si nechte propíchnout ucho u piercera. Je dobré ho upozornit co máte v plánu tak aby vám ucho propichnul uprostřed lalůčku aby roztahování bylo rovnoměrné.

Pamatujte že roztahovat můžete až tak po 6 týdnech od propíchnutí.

Přejít na další článek =>  Roztahování ucha 2.díl