Přemýšlíte o tom že chcete piercing do jazyku ale nevíte co očekávat? Pokud jste někdy chtěli propíchnout váš jazyk ale byli jste odrazeni kvuli bolesti, procesu léčby a následné péče, nebo proto že si nejste jisti jak se o něj postarat? Pak by tento článek mohl pomoct se rozhodnout, zda je tento piercing pro vás.

Už jsem to mnohokrát odložila, už to bude i několik let kdy jsem byla odrazovaná kamárady, kvuli bolesti a pro hrůzné příběhy lidí kteří se nakazili hepatitidou. Obávala jsem se, že už nikdy nebudou moci jíst tuhé jídlo a taky jsem se zdráhala zaplatit za něco, co by mohlo skončit jako infekce. Byla jsem také znepokojena tím, že informace od mého piercera by byly zkreslené, protože nakonec jen chce abych si nechala udělat piercing u něj. Nakonec jsem se rozhodla, že je lepší litovat něčeho, co jste udělala, než litovat něčeho, co jste neudělala. Poté, co jsem si rozhodla že do toho jdu, jsem po propíchnutí, strávila hodiny, kdy jsem hledala nějaký spolehlivý popis léčivého procesu, ale nemohla jsem najít na jednom místě všechny informace, které jsem chtěla.

Tak jsem se rozhodla vytvořit takový deník pro každého, kdo chce vědět jak to skutečně je s čerstvím piercingem do jazyka den po dňi od propíchnutí!

Den 1 - propíchnutí jazyka:

Byla jsem trochu nervózní, když jsem se rozhodla pro můj první piercing jazyka, protože je to tak silný sval v puse myslela jsem že to bude hodně bolet. Šla jsem k mému piercerovi, který mě za posledních osmi let mnohokrát propichoval, a taky k němu chodí mnoho mých kamarádů, které také znám.

Šla jsem s kamarádem, který byl už mnohokrát propíchnut. Do studia jsme dorazili v podvečer, kolem páté hodiny, a měla jsem jít do práce v sedm hodin večer, takže jsem neměla moc času, abych zavolala v případě extrémní bolesti. Seděla jsem na lehátku a piercer prošel všemi instrukcemi ohledně péče a co mám očekávat a jak to bude probíhat. Zeptala jsem se, jak to bude s bolestí a napuchnutím, jak jsem viděla nějaké ohavné obrázky na internetu. Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste snížili otoky, jako je sání ledu, jíst zmrzlinu a užívání ibuprofenu, ale nakonec záleží na jednotlivci.

Zavřela jsem oči a vyplázla jazyk. Cítila jsem, jak můj piercer chytl jazyk do specialních kleští pakcelou dobu mluvil o tom, jak dobře to dělám a jak to bude za minutu hotové. Cítila jsem se jako dítě ktré má dostat injekci :). Bylo to opravdu rychle a já upřímně necítila jehlu proniknout, ani to nebolelo, stejně jako kousání do jazyka. Za pár vteřin byly kuličky utaženy a já jsem měla piercing v jazyku!

V dalších několika hodinách to nebolelo, ale bylo to trochu nepohodlné, a mluvial jsem trochu s problémy. Stravování však bylo složitější, ba i bramborová kaše byla příliš choulostivá, protože se stále dostávala do dírky. Na cestě do práce jsem si koupila nějakou dětskou přesnídávku, která byla snadná jíst, protože je to opravdu lepší a méně otravné pokud máte jazyk trochu nateklý.

Pracovala jsem až do půlnoci a až do konce noci jsem křičela na zákazníky v baru, abych si kompenzovala moje strašlivé pnutí v jazyku :) Moje ústa byly unavené a přepracované, přestože jsem si jazyk ledovala, kdykoli jsem mohla a užívala jsem dezinfekční vodu po jídle a taky jsem si vzala nějaké léky proti bolesti a šla rovnou do postele.

Den 2:

Když jsem probudila, piercing byl mnohem méně bolestivý než když jsem šla večer spát. Zuby jsem si  pečlivě vyčistila, jenom trochu opatrně, abych se nezachytila ​​za tyčinku, nebo ji nevytáhla. Když jsem se podívala do zrcadla, můj piercing vypadal dobře a jazyk vypadal zdravě a čistě a byla jsem opravdu ráda že je to všechno v pořádku. Celý den jsem pila spoustu studené vody, abych měla čistou a hydratovanou pusu a abych pomohla tělu s otoky.

V době oběda jsem jedla studenou čočkovou polévku a pak přesnídávku z hrušek a banánu. Nebyl to nejhezčí oběd, který jsem kdy jedla, ale nezpůsobilo to žádnou bolest. O hodinu později jsem byla opravdu hladná po pořádném jídlu a podařilo se mi najít arašídové máslo a džem :) tak jsem si trochu dopřála. Ujistila jsem se že jsem jedla jen malé kousky a žvýkala na straně mých úst, trvalo to chvíli, ale cítila jsem se v pořádku.

Později jsem šla do hospody. Objednala jsem si nealkoholický nápoj s velkým množstvím ledu, protože byste neměli pít alkohol s novým piercingem, i když můj piercer mi řekl, že to bude v pořádku když si dám pivo. Můj jazyk začínal trochu bolet, a to mě znervóznilo. Nebyla jsem ale vystrašena už jsem věděla že nejhorší otok bude ve dnech 2-5.

Z hospody jsem šla ke kamarádovi na grilování, bohužel jsem si grilované maso neužila, měla jsem se sebou polevku která nepotřebuje mnoho žvýkání. Trochu jsem během jídla chladila jazik ledem a než jsem to snědla takto mi trvalo asi půl hodiny. Měla jsem jeno pivko po dobu grilování, po párty jsem si vypláchla ústa s velkým množstvím anti-bakterialni vodou. Moc mě pivo nechutnalo, trochu mě jazyk bolel a byla jsem z toho trochu nervozni. Později v noci jsem byla znovu hladová takže jsem se snažil ajíst nějaké fazole, ale mé ústa a jazyk byli hodně bolavé a tak jsem šla trochu rozladěná spát.

3. den:

Zůstala jsem doma po většinu dne a trochu sem se litovala. Můj piercing jazyka mě trochu zabíjel :)  piercing mě začal trochu hnisat kdy bylo potřeba ho trochu vyčistit. Strávila jsem většinu ranního kloktání anti-bakterialniho roztoku opláchování ho vodou. Moje chuťové pohárky a okraje piercingu jazyka mě připadali obrovské a cítila jsem trochu brnění, pálení, že všechno bylo strašné a že i voda kterou jsem pil byla jako kyselina a aby toho nebylo málo využívala jsem všechny léky proti bolesti. Vyhýbala jsem se rozhovoru s kýmkoliv po celé hodiny, dokud jsem se nezbláznila nudou a rozhodla si udělat výlet.

Naštěstí jsem našela v autě nějaké léky proti bolesti, takže jsem si je okamžitě vzala. Za hodinu bolest trochu klesla, uplně to nikdy nezmizelo, stále to trochu pálilo. Šla jsem do hospody kde jsem stravila hodinu, aniž by mluvil s kýmkoliv a ani jsem nic nepila. Byl to rozhodně ten nejhorší den. A já jsem měl celý den hlad :)

4. den:

Když jsem se vrátila další den do práce, ujistila jsem se že jsem si sebou vzala láhev vody, trochu anti-bakterialni vody, polévku ze sáčku, nádobu s dětským jídlem a jogurt sebou. Když jsem se probudila  cítila jsem jazyk a piercing citlivý a trochu napuchlý, ale neměla jsem čas to řešit a musela jsem jít do práce.

V hospodě ten den byla další holka která měla den před mnou propíchnutý jazyk. Když jsem se s ni podívala, vypadala uplně v pohodě nic oteklé. Naštěstí pro mě říkala že to bylo otřesné a bolestivé předchozí dem a tak jsem doufala, že můj příští den může být stejný.

Můj jazyk mě bolel v práci celý den. Musela jsem jít ven koupit více léků proti bolesti. Věc, která mě nejvíc znepokojovala, bylo to že veškerá tkáň kolem dírky byla tvrdá a na jedné straně byla vyvýšená vrstva tvrdé bílé kůže. Bylo to jako tvrdá kůže. Když jsem se vrátila domů, znovu jsem se prohledávala internet, ale nemohla jsem najít nic o téhle tvrdé kůži, kterou jsem měla na jazyku. Začala jsem se dost děsit. Byla to jizva nebo tkáň? Bude to takhle navždy? Měla bych znovu jíst? Snažila jsem se to odstranit, ale bez úspěchu. Použila jsem ústní vodu, fyziologické roztoky, snažila jsem se ho odstranit a nic. Nevěděla jsem, co mám dělat, až na to že až uvidím mého piercera tak se ho zeptám, co se to sakra děje na mém jazyku!???

Pokračování v dalším díle ==>