Po mém strašlivém zážitku ve 4 den léčebného procesu, kdy můj piercing jazyka vypadal jako kožovitá noha :), jsem se více než chtěla vrátit do piercingového studia, abych zjistila, co se děje. Naštěstí mě jazyk začal odpuchat.

5. den - Zmenšení:

Celé dopoledne v práci jsem se nemohla dočkat na oběd. Ne proto, že jsem chtěla jíst, to moc bolelo, ale proto, že jsem mohla jít z práce a jít za mím piercerem. Stále jsem měla pocit pálení na okrajích jazyka a na jedné straně piercingu byl ještě tvrdý bílý hřbet, ale bolest nebyla tak silná, jako tomu bylo předtím.

Když jsem se dostala do studia, vysvětlila jsem své obavy, ale byla jsem rychle ujištěna, že nemám mít starosti. Tvrdá tkáň byla účinkem otoku a měla by zmizet, až se můj jazyk zmenší zpátky na normální velikost.

Když poprvé propíchnete jazyk, musíte mít velmi dlouhou piercingovou tyčinku tzv. aplikační piercing, která umožní opuchnutí jazyka. 

Můj piercer byl neomylný a okamžitě vyčistil piercing okolo kuliček. Je to docela obvyklé, aby se dostaly malé slzy v novém piercingu jazyka a pokud jsem opatrný, měl by se rychle vyléčit. Další věc, kterou udělal, bylo opět sevřít můj jazyk, aby mohl vyndat piercing, aby jej vyměnil za kratší. Chystal by se zmenšit délku tyčinky o 6 mm, protože to bylo zhruba to o kolik můj opuch klesl dolů. 

Když jsem se vrátila do práce, jedla jsem čokoládovou tyčinku a jogurt. Byl to nejsnazší období, které jsem měla od doby, kdy jsem si jazyk propichla. Byl jsem tak vzrušená, že mohu jíst, že když jsem se vrátila domů, jedla jsem i 2 sušenky. To mě trochu nabobtnalo, takže jsem vypila nějakou studenou vodu a pár lžiček zmrzliny, abych opět napuchlý jazyk zmenšila. Trochu jsem se bála, že kuličky zmizí uvnitř mého jazyka, když je nechám aby se dostali příliš blízko mého piercingu, ale brzy se usadil zpět.

O několik hodin později jsem měla svou první vlastní večeři od té doby, co jsem dostala piercing. Chystala jsem se jíst něco horkého a legrační pocit pálení se mírně vrátil kolem okrajů mého jazyka, a tak jsem se připravila tím, že jsem rozpustila aspirin na mém jazyku, jen s malým množstvím vody. Byl to opravdu dobrý nápad a já jsem byla schopna jíst svou večeři s téměř žádnými potížemi, prostě jsem se ujistila že jsem jedla malé kousky a žvýkala na jedné straně úst.

Takže zatím s kratším piercingem dobrý :) .Můj piercer mi řekl, abych se vrátila příští týden, aby jsme zase vyměnili piercing do jazyka za kratší. 

Dny 6-8:

Otok na mém jazyku postupně klesal. Během těchto dnů už se mi jedlo daleko lépe. V sobotu jsem jedla teplé jídlo uplně normálně, ačkoli jíst něco těžkého nebo křupavého byl stále problém, protože jsem stále kousala do piercingu ale pocit pálení už ůplně zmizel.

Dny 9-12

Předpokládala jsem, že se mi ve středu opět zkrátí piercing tyčinka, ale nakonec se tak nestalo protože můj jazyk byl stále oteklý, a to zejména v ráno, kdy jsem se probudila. Horní část mého jazykového piercingu se dotýkala mého nateklého jazyka, a já jsem se bála, že když vyměním tyčinku za kratší tak znovu bude nová aplikační tyčinka pohlcena otokem.

Dny 13-18:

Během tohoto týdne se otok téměř úplně ztratil, ale měla jsem stále na jazyku oblast v přední části kde byla stále tvrdá tkáň, která byla ještě tlustší než ostatní. Také jsem tam měla jizvu, ale myslela jsem si že to časem zmizí. tyčinka se začala zdát poměrně velká a otravná, tak jsem byla nadšená, že jdu k mému piercerovi a znovu ji vyměním za kratší.

Pokud jde o jídlo, mohu se normálně najíst asi od 13. dne s výjimkou vředů a příležitostné zakousnutí zubama do tyčinky :)

19. den - konečné snižování:

Vyšla jsem po obědě na poslední změnu mého piercingu v jazyku k mému piercerovi. Neměla jsem nic předtím jíst protože jsem nechtěla aby se jídlo nalepilo po celém piercingu. Když jsem se tam dostala můj piercer mi ukázal všechny různé typy závitových kuliček, které bych mohla mít. Měl tam obrovský rozsah z chirurgické oceli závitové doplňky, plastové závitové doplňky, Zircon, Gold doplňky, Ultra Violet závitové doplňky, Titanové závitové doplňky a Blackline závitové accessories. A tak jsem se rozhodla pro černobílou kuličku. Bylo to ze začátku trochu nepohodlné ale rychle jsem si zvykla.

Můj piercing jazyka vypadá skvěle, i když přední strana jazyka je stále ještě trochu opuchnutá, ale to by mělo zmizet v příštích několika týdnech, ale jinak to vůbec necítím.

Good luck :)

<== Předchozí díl: Jak jsem si nechala propíchnout jazyk - 1.díl