Piercing do pupíku - Co dělat & nedělat
Piercing do pupíku, obyčejně známý jako pupíkovka, se zdá jako trochu riskantní, velmi stylový šperk, který chcete mít. Je to piercing, obvykle v zahnutém tvaru tzv. "banán", který prochází přes horní okraj pupíku a ne přes břicho jak by se mohlo zdát. I když to vypadá že piercing do pupíku je poměrně bezpečný piercing který můžete mít, při rozhodování o tom zda je piercing na břiše pro vás, je velmi důležité si uvědomit že existují určitá rizika která je třeba zvážit.
Takže jaké jsou hlavní nebezpečí piercingů v pupíku? Mezi ně nejčastějí patří bakteriální infekce, nadměrné krvácení, bolest, jizvení tkáně, poškození nervů a nebo alergické reakce na kov. Pokud se rozhodnete že piercing do pupíku stejně chcete mít, tak existují způsoby jak se vyhnout těmto rizikům.
Vyberte si renomovaný obchod pro piercingy.
První a hlavní důvod, proč jít do renomovaného obchodu, je snížit riziko infekce a poškození nervů. Mít kamarádku která vám pupík propíchne a pujčí jehí pupíkovku, není nikdy dobrý nápad. Chcete-li najít dobrý obchod, požádejte lidi, které znáte (a věřte, že mají zdravý úsudek!), kde si koupili svůj piercing. Jakmile budete mít představu o názvech několika obchodů ve vaší oblasti které jsou vysoce uznávané, podívejte se online a zjistěte, zda mají webové stránky a nebo dobré recenze od předchozích zákazníků. Podivejte se také na náš výběr piercingu do pupíku na www.Piercing-Factory.cz
Jakmile najdete ten správný obchod s piercingem nebo si jdete piercing teprve propíchnout, zastavte se si salon jen tak omrknout než si nechate pupík propíchnout. Rozhlédni se! Pokud je podlaha špinavá a místo nevypadá čisté a dobře udržované, jděte pryč! Pokud to vypadá velmi čistě, zeptejte se je na jejich sterilizační procedury. Budou vám říkat, zda používají předem zabalené jehly na jedno použití nebo zda používají autokláv ke sterilizaci svých nástrojů. Pokud říkají, že používají autokláv, požádejte o to, jestli je můžete vidět. Podívejte se, zda je místnost ve které je stroj umístěn čistý a zda nástroje, které používají jsou uklyzeny, protože to vše snižuje riziko, že sterilizované nástroje budou po vyčištění kontaminovány bakteriemi.
Pokud se rozhodnete, že obchod nebo salon vypadá opravdu dobře, skvěle! Jděte na to a naplánujte si schůzku! Ujistěte se, že si vezmete volné tričko a nízké kalhoty, nedoporučujeme si brát ryfle . Tvrdá tkanina, jako je denim, může zachytit piercing a způsobit mnoho komplikací a bolesti!
Když přijdete na schůzku, měli by vás požádat, abyste předložili občanku, že jste starší 18 let.
Pokud vám řeknou že jsou připraveni vás propíchnout, měli by vás vzít zpět do samostatné místnosti s židlí, která vypadá znepokojivě jako zubní křeslo. Nemějte strach je to pro vaše pohodlí! Sledujte a ujistěte se, že na židli je čistý papír (stejně jako u lékaře!), Který pomáhá chránit před bakteriemi, které mohou být přítomny. Jedná se pouze o bezpečnostní opatření a měly by vás již ujistit, že sedadla jsou sterilizována mezi zákazníky pomocí čistících roztoků.
Osoba která vám piercing píchá by si měla umýt ruce, nejlépe tam, kde je můžete vidět a nasadit sterilní rukavice. Pokud jste alergičtí na latex, informujte o tom! Budete požádáni abyste si odložili nebo jen zvedli tryčko. A dezinfikují vaše břicho a pupík pomocí antiseptického roztoku. Pokud vše, co používají, je jen alkohol požádejte je, aby vás sterilizovali dvakrát, protože alkohol vždy nezabije všechny bakterie. Jakmile je oblast pupíku vysušena sterilní bavlnou nebo gázou, označí oblast speciální značkou a požádá vás, abyste se ujistili, že dírky, které označily, vám vyhovují.
Jakmile budete sedět nebo ležet, je čas se zhluboka nadechnout a připravit se. Ujistěte se, že piercingový nástroj je v tomto okamžiku vytažen z plastového sáčku. K propíchnutí bude použit nástroj, který vypadá podobně jako velmi malá sada kleští v kuchyni :), aby zvedla kůži, kde bude umístěn piercing, požádá vás, abyste se zhluboka nadechl a provleče silnou jehlu přes oblast která byla označena. Jehla, která je dutá, pak bude sešroubována šperky, které jste vybrali, šperky budou vytaženy skrz otvor a kulový uzávěr bude sešroubován a utažen. Gratulujeme, nyní máte propíchnuté břicho! V tomto okamžiku vás piercer posadí a vysvětlí postupy následné péče, které doporučují.
Takže to vypadá velmi jednoduché a bezpečné, že? Ano i ne. Pokud máte zkušeného piercera a dobře se staráte o své nové piercingy - ano, ale stále existují ryzika pro piercing pupíku. Infekce je nejčastější ryziko, ale nejste v bezpečí jen proto, že jste šli do renomovaného piercingového salonu který používá sterilní techniky! Jakmile se vrátíte domů, musíte se postarat o to, aby piercing zůstal čistý! Nezapomeňte, že trvá až 4 měsíce nebo déle než se piercing v pupíku zcela uzdravý, a tak je velmi důležité si zvyknout na udržování v okolí piercingu čistotu!
Zde je několik tipů pro péči o nový piercing:
1. Umyjte si ruce pokaždé před dotykem piercingu, VŽDY! Kupte si samostatné antibakteriální mýdlo a nechte si ho v cestovní nádobě na mýdlo nebo v pytlíku. Nechcete si umýt ruce stejným mýdlem, které někdo umyl po použití toalety! Barové mýdlo může přivést bakterie! Pokud je to možné, doporučuji používat tekuté, bez vůně antibakteriální mýdlo, protože je snadné ho napěnit a vyčistit s ním vše a je mnohem méně pravděpodobné, že bude kontaminováno bakteriemi.
2. Vyčistěte piercing! VELMI JEMNĚ namočte pupík mýdlem 2-3 krát denně. Rozmočte všechen strup (to je normální část procesu hojení), ale neolupujte ho, nebo můžete poškodit léčebnou tkáň. Zkus te jemně otočit piercingem tak, aby mýdlo vstoupilo do dírky, nechte jej asi minutu působit a pak opláchněte do čista! Pokud jste dostali speciální pokyny o tom jak čistit u vašeho pierceru, postupujte podle nich!
3. Umyvejte si okolí piercingu často! Ujistěte se, že vaše náplast nebo sterilní plátínko jsou čisté, zatímco váš piercing se hojí. A je zvláště důležité, aby jste spali na břiše!
4. Noste čisté oblečení a pyžamo! Tření a podráždění z oděvů je pro nové piercing hrozné, proto se ujistěte, že máte na sobě volné nohavice a nízké pasy, měkké kalhoty, aby nedošlo k dráždění piercingu. Pokud vaše oblečení může zachytit, třepat nebo dráždit váš piercing, zakryjte jej opatrně náplasti ale dbejte aby mohl dýchat.
5. Nekoupejte se a ani neplavte! Vany, bazény a stojaté vody mohou obsahovat všechny druhy bakterií, takže žádné plavání, zatímco váš piercing je v hojícím procesu! Pouze sprchy!
6. Neodstraňujte své šperky! Odstranění šperku může nejenom umožnit uzavření dírky, pokud se nedokončí hojící proces, a může také dovolit bakteriím kontaminovat šperk nebo místo propíchnutí bakteriemi.
7. Ujistěte se, že často kontrolujete utáhnutí kuliček! Používejte čisté ruce nebo jednorázový čistý papír (sterilní gázové podložky), abyste se ujistili, že propíchnutí je několikrát denně a před a po čištění uzavřeno. Je také dobrý nápad udržet druhou kuličku čistou!
8. Ujistěte se, že všechny piercingy jsou vyčistěny před vložením do dírky! Pokud se rozhodnete změnit piercing, ujistěte se, že počkáte nejméně 3 měsíce, aby se piercing dostatečně vyléčil, aby zvládl změnu.
9. Použijte pouze piercing vyrobený z nerezové oceli implantátu! Různé kovy používané k výrobě šperků mohou způsobit různé alergie. Výběr správného piercingu je důležitý, aby se zabránilo nebezpečí, že vaše piercing pupíku bude v pohodě vaším tělem přijat. Pokud je propíchnutý kov odmítnut, vaše tělo se pokusí piercing z těla vypudit, což způsobí jizvu a potenciálně poškození nervů. Vzhledem k tomu, že pozlacené se snadno odlupuje a způsobuje podráždění, a zlato je častějí odmítnuto tak se moc nedoporučuje pro začátky s piercingem. Kromě toho může zlato poškodit hojivou pokožku, která prostě vůbec nevypadá dobře! Pokud opravdu chcete zlaté šperky, počkejte, dokud se váše pupíkovka úplně nezhoji a použijte pouze šperky, které jsou nejméně 18 karátovým zlatem. Vaše nejlepší sázka, a pouze možnost, když dostanete počáteční piercing, budou šperky z chirurgické oceli nebo titanu. Oba jsou používány v lékařských procedurách a jsou nejméně pravděpodobné, že je vaše tělo odmítne. Bez ohledu na to, jaké šperky si vyberete, ujistěte se, že šperky jsou čisté a vyrobené speciálně pro piercing.
Je také velmi důležité pečovat o svůj piercing pokud jste aktivní ve sportu. Při hraní sportu je také velmi důležité mít své šperky pokryté, aby nedošlo k jejich roztrhání. To lze nejlépe provést pomocí tvrdého, odvětrávané okulární náplasti umístěného nad oblastí břicha. Ty můžete najít v místní lékárně.