Piercingy ve rtu vypadají skvěle a vyhovují všem, takže je oblíbenou volbou bez ohledu na to kdo jste. Naštěstí se také snadno léčí a snadno se o ně stará. Existuje mnoho různých umístění a kombinací piercingů, ale všechni vyžadují stejnou základní péči. Piercingy rtů mohou být umístěny téměř kdekoliv. Kolem úst, ale nejoblíbenější je stále tradiční piercing ve rtu, umístěný uprostřed spodního rtu. Další populární piercing jsou labretové piercingy na spodním rtu; labretové piercingy na boku horního rtu a medúza piercing uprostřed horního rtu. V závislosti na umístění piercingu můžete nosit labrety, podkovy a nebo kroužky.

Jak pečovat o nový piercing ve rtu

Stejně jako všechny nové piercingy, nové piercingy ve rtu musí být udržovány čisté a suché. Vyčistěte vnější část propíchnuté dírky dvakrát denně fyziologickým roztokem a opláchněte dvakrát denně vhodnou dezinfekční vodou. Měl byste také vypláchnout po jídle a pití. Vyhněte se ponoření piercingu do vody a líbání, protože to způsobuje bakterie. Měli byste se také vyhnout kouření a pití alkoholu, protože oba prodlužuje léčení. Pokud se tyto činnosti nemůžete vyhnout, vyplachujte si často ústní vodou.

Váš piercing by se měl brzy začít cítit pohodlněji a otok by měl jít dolů. Vraťte se ke svému piercerovi, jestliže zůstane jakýkoli trvalý otok, bolest nebo zarudnutí - mohou to být příznaky infikovaného piercingu. Měli byste také konzultovat s piercerem, pokud vaše piercingy jakoliv tlačí nebo klesá do kůže - vaše piercingy mohou být příliš krátké a bude třeba je změnit.

Jak snížit rizika problému při hojení piercingu ve rtu?

Všechny piercingy rtů nesou riziko poškození ústní dutiny. Nosit správný piercing může zabránit poškození ústní dutiny, ale je důležité si uvědomit rizika a příznaky. Rýhované piercingy se mohou otírat o zuby a dásně, což může vést k poškozování dásní a zubu a dokonce ke ztrátě zubů. Většina těchto poškození je trvalá. Pokud zjistíte jakoukoli změnu kolem piercingu - zejména změny tvaru zubů a dásní, okamžitě se poraďte s profesionálním piercerem. Budou vám schopni poradit o tom, zda potřebujete změnit šperky nebo dokonce odstaramění piercingu.

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout poškození ústní části, je nosit měkký piercing vyrobený ze silikonu, jako je např. tento labreta bio-flex. BioFlex je měký a jemnější na dásně, což snižuje dopad poškození zubů. Můžete také zvolit umístění, která působí menší tlak na dásně. Nejdůležitější věcí je, abyste pravidelně kontrolovali ústa a okamžitě vyhledali pomoc, pokud zjistíte jakékoliv změny v ústech.

Druhy piercing do rtu

Piercing ve rtu je velmi populární, snadno se léčí a vypadají skvěle. Existuje mnoho různých typů piercingu rtů a v tomto článku zmíním ty nejběžnější. Technicky můžou být vaše rty propíchnuté na jakémkoli místě kolem úst, ale některé umístění jsou vhodnější než jiné. Při výběru piercingu do rtu zvážte následující: Jak vypadá váš piercing který chcete? Jaký druh piercingu můžete nosit? Jaké jsou rizika poškození zubů a dásní? Také mějte na mysli následnou jizvu, která bude zanechána, pokud odejmete piercing? Piercingy rtů zpravidla zanechají malou kulatou jizvu.

Většina piercingů rtů nesou riziko poškození ústní dutiny způsobené dotyku piercingu na zuby a dásně. To může mít nevratný následek na vaše zuby, ale lze se ji vyhnout správným umístěním a nebo bioflexi piercingem. Doporučuji material BioFlex pro piercing ve rtu, protože je měkčí a méně pravděpodobné, že bude poškozovat dutinu ústní. Pokud se u vás objeví známky poškození ústní dutiny, okamžitě se poraďte s vaší piercerem. Vertikální piercing ve rtech nenesou toto riziko, protože šperky se nedostávají do úst.

Tradiční piercing rtu - podkova

Podkova je tradiční druh piercingu, prochází spodní rtem. Nejběžnější umístění je ve středu rtu, ale také může být propíchnuta na obou stranách. Podkova piercing, kterou můžete nosit ve rtu, závisí na vzdálenosti mezi okrajem rtu a propíchnutím. Pokud je piercing blízko vašeho rtu, můžete nosit buď labretu a nebo podkovu a nebo kroužek. Nicméně pokud je dále od vašeho rtu, pravděpodobně budete mít jen možnost nosit labretu.

Madona labrta piercing

Tento styl je pojmenovaný po krásce Madonně. Tento piercing umístěn na jedné ze dvou stran horního rtu. To je také známé jako monroe piercing po Marilyn Monroe. Tento druh labrety je obvykle v rozměrech 1,2 mm nebo 1,6 mm. Tento piercing nese stejné riziko jako tradiční piercing na rty a doporučujeme zvolit Bioflex labretu variantu, abyste snížili riziko.

Meduza labreta piercing

Medúza piercingy jsou umístěny v "drážce", která je ve vašem horním rtu. Jsou obvykle umístěni docela blízko ke rtu, jak je znázorněno na fotografii. Pouze jeden druh šperků se může nosit v tomto místě a to málá labreta jako je tato: mini labreta. Jsou obvykle propíchnuté na 1,2 mm nebo 1,6 mm a nesou stejné riziko jako madonna piercing.

Vertikální piercingu ve rtu

Ve vertikálním piercingu procházejí šperky svým tělem svisle a vstupují těsně pod linií rtů a vystupují uprostřed spodního rtu. Jsou také známé jako vertikální piercing. Tento piercing je jedinečný mezi piercingy v tom, že šperky nejsou uvnitř úst, a eliminují riziko poškození ústní dutiny. Důležité je, abyste nepoužívali rtěnku během léčení a doporučuji pít slánou vodu během léčebného období.