Už máte tunely do ucha nebo si teprve plánujete roztáhnout ucho? 

Velmi často můžete vidět tunely do ucha v rámci alternativního spektra módy a životního stylu. Jedná se o časově náročnější piercingy, které mohou někteří lidé považovat za "extrémní" v závislosti na velikosti a jejich umístění. Tento článek se týká toho, co byste měli vědět, pokud chcete mít tunely do ucha.

Co je tunel do ucha nebo také flesh do ucha?

Tunely do ucha přicházejí ve všech velikostech, ale mají vždy kruhový tvar. Jedná se o kalibrované "šperky" vyrobené z nejrůznějších materiálů z titanu, pryže a chirurgické oceli přes dřevo, jantar a dokonce kosti. Každý tunel je měřen v 2mm, tedy 2mm, 4mm, 6mm, 8mm, 100 a odpovídajícím způsobem.

Tunely jsou častěji vidět v uších, nicméně mohou být také nalezeny na obličeji (tváře, nos a rty). Vidět tunely jinde na těle než v uchu je docela vzácnost ale můžete se s tím setkat. Protože tunely k jejich uchycení potřebují kůži aby se správně držely tak na to potřebujeme dírku správně připravit. Jak to funguje? Dírka pro tunel do ucha je obvykle prováděna samotným jedincem pomocí roytahováku do ucha. Jedná se o malé plastové, kovové nebo dřevěné hroty, které vytvářejí větší otvor, které jsou postupně vtláčeny do ucha. V ideálním případě by měl jedinec roztáhnout dírku o 2 mm za 10 dní a nechat kůži léčit. Roztahování víc něž 2mm za tuto dobu může vést k poškození ucha a značné bolesti. Roytahování ucha je jen o času a trpělivostí. Více o tom jak správně roztahovat => JAK ROZTAHOVAT DÍRKU V UCHU 1.DÍL

Jaké jsou výhody a nevýhody?

Výhody jsou to, že tunely jsou jednoduché na nošení a můžete si vybrat z opravdu velké rozmanistosti, že je velmi snadné být originální. Nevýhodou tunelů je, že čím větší ho máte, tím méně je pravděpodobné, že se někdy vrátí na normální velikost kůže, pokud se rozhodnete je vyndat. Obrovské tunely do ucha, které byly odstraněny, trvale zničí elasticitu pokožky, takže se bude ohýbat.